Geoblog.pl    grubahilda    Podróże    Eurotrip 2012    Nie byÅ‚o zwiedzania ;p

Nie było zwiedzania ;p

WÅ‚ochy
WÅ‚ochy, Milano

Tytuł dałam taki, żeby była jasność ;)
Chcieliśmy zatrzymać się w okolicach Mediolanu, żeby jeden dzień miasto pozwiedzać, ale nie mieliśmy na to aż tak dużego parcia. Niestety, nie znaleźliśmy niczego, atlas i aplikacja z listą pól namiotowych też nie bardzo pomogła, więc przejechaliśmy jedynie miastem i pojechaliśmy dalej.
Następnym celem było Monako. Doświadczenie nic nas nie nauczyło i znowu szukaliśmy pola na ostatnią chwilę...
Jednak po drodze jeszcze było kilka malowniczych włoskich miejscowości. To dziwne, ale dopiero tam, na zachodzie, prawie przy granicy z Francją, zwróciliśmy uwagę na wyjątkową włoską architekturę i chłonęliśmy ją jak się dało. Najbardziej spodobało nam się Cuneo o nierównej rzeźbie terenu, licznych mostach i wiaduktach oraz Grimaldi, gdzie były piękne górskie domki i długi tunel jednokierunkowy, przed którym czekaliśmy chyba z pół godziny. W Grimaldi dwa razy przekroczyliśmy granicę ;)

Na tej trasie najbardziej spodobały mi się:
* skały, wszędzie skały !

mirka66 - 2013-02-11 12:41
Szkoda,ze nie bylo zwiedzania bo to piekne miasto.

grubahilda
grubahilda - 2013-02-11 12:45
Ja nie mogę ocenić, ale kilku znajomych, którzy tam byli później mi mówiło, że dobrze zrobilismy, bo poza centrum nic tam nie ma ;p ale jeżeli Ciebie urzekło to miasto to na pewno jest tam coś przyciągającego.

mirka66 - 2013-02-12 21:10
Na samo Centrum potrzeba jednego dnia.Mysle wiec ze jest na co popatrzec.A po drugie zalezy co kogo interesuje . :)))

grubahilda
Marta P.